Oslava 120.výročí

V neděli 11. května 2014 proběhla v obci oslava 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů.

Počasí nám však vůbec ten den nepřálo a velkou část dne poznamenal déšť. Ve 13 hodin vyšel slavnostní průvod od kaple na fotbalové hřiště, kde se uskutečnilo svěcení nového hasičského praporu. Ve 14 hodin začala okrsková soutěž v požárním sportu, které se zúčastnilo 8 družstev ( šest družstev mužů : okrsku č. 13. + jedno ženské družstvo a družstvo starších pánů z Blížkovic) Našemu družstvu se sice v obou disciplínách moc nedařilo, ale kluci se rvali se ctí a disciplíny dokončili. {No prostě někdo musí být poslední a možná je jen škoda že toto místo jsme nepřenechali bratrům z Malého Dešova, ale třeba bude příště líp ...?}

Pro potěšení oka vystoupily také mažoretky z DDM v Jemnici. O zábavu se postarala mimo jiné i kapela ze sousední vesnice, která hrála až do pozdních večerních hodin a kterou přezdíváme "Horničtí kanci". Také pro děti byl zapůjčen skákací hrad a nechyběla ani klobáska z udírny, jejíž obsah se nám ovšem přes noc nezdařilo uhlídat.

I přes deštivé a poměrně chladné počasí přišlo své hasičské kluky a holky podpořit hodně otužilých lidiček. Takže závěrem, všem co se podíleli na přípravě ,účastníkům i návštěvníkům oslavy, patří velký dík !!!

Fotografie z oslavy najdete v jiné sekci Smile

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Copyright © 2013 - 2019 Obec Dešov, webdesign: FormSoft s.r.o., administrace