Letos už počasí nevyšlo


Tedy ono vlastně vyšlo těm, co si přáli, aby zapršelo. Marně přemýšlím, jak to může těmto nepřejícím lidem takto spolehlivě vycházet, ale nic mě nenapadá. Nemyslím to tak, že by nám to tolik nepřáli, ale určitě je to trošku potěšilo, že? Koho mám nyní na mysli, asi vy pravidelnější čtenáři tušíte. Psal jsem tu o nich již loni, ale z nějakého neznámého důvodu tyto články mizí a správce webu říká, že to není chyba stránek, tak asi i v tomto jako kdyby zasáhla vyšší moc od sousedů. Ale ne, toto berte opravdu jen tak za srandy, protože i oni na zábavu přijdou a určitě nejsou taky rádi, když zmoknou a musí se potom nějak tísnit ve velkém stanu či "překážet" u pípy. Pro tuto situaci byl připravený právě již tento zmíněný velký stan, který jsem já mimochodem odpoledne navrhoval při pohledu na oblohu nestavět a nechat ho pěkně ukrytý ve skladu. Tak je vidět, že jsem neměl vůbec pravdu, a rozhodnutí stan postavit se ukázalo jako velice moudrý rozhodnutí. Tak berte toto všichni jako částečnou omluvu za to, že jsem vás chtěl nechat promoknout ještě víc, než jste nakonec byli. Jinak ještě musím před návštěvníky smeknout pomyslný klobouk za to, že po tý bouřce, co se přehnala, zůstali do brzkých ranních hodin. Já kdybych tam nebyl pracovně, tak bych zmizl hned s první kapkou, tak za to vám tedy patří uznání.

Co jinak napsat dál k průběhu? Prvně jsem (zase) nechtěl nic psát, jak už říkám pokaždé. Jenže bych chtěl vypíchnout přípravu masa, na který se letos HLAVNĚ podílela rodina Burianova. Ona je to opravdu starost a zodpovědnost, kterou si člověk uvědomí až tehdy, když tuto úlohu vezme na sebe a nezůstane jen u slov - tak to nějak uděláme. Připravit 40 kg masa pro více jak stovku lidí není sranda. Když si to člověk nějak pokazí doma a nepovede se mu to, tak čert to vem. Jenže když se to nepovede na zábavě hasičů, tak to hrozí tím, že kdyby člověk nedej bože jejich pomoc v budoucnu potřeboval, tak nikdo nepřijede. To ale možná jen v lepším případě. V tom horším, kdyby se z toho někomu opravdu něco stalo, tak je to na odstěhování. Dopadlo to všechno ale opět bez sebemenšího problému!!! Jen mě trochu děsí to, že za poslední tři roky toto vaření měli na hlavní zodpovědnost tři různí lidé. Letos to byl Zbyňa, a protože já mám taky ještě i jiné pracovní povinnosti, tak jsem vám ho bohužel ani nestihl při vaření vyfotit. Myslím si ale, že na nějaký jiný fotce on zachycený bude, tak si ho najděte tam. Abych se ale jen krátce vrátil k tomu, co mě děsí. Je to právě to, že je každý rok jiný kuchař, tak abych si za rok nevytáhl nejkratší sirku já. To by asi musel být konec masa a podával by se jako občerstvení maximálně namazaný chleba se sádlem. Myslím si ale, že vás můžu již dnes uklidnit, že k této situaci nedojde, protože tady máme ještě spoustu daleko šikovnějších lidí. Tak můžete určitě za rok, pokud opět něco bude, s klidem přijít, protože již teď jste zváni.

Co dodat na závěr. Sem by se asi hodil nějaký šotek z akce. Ono se toho zase tolik nestalo, ale za mě to letos vyhrál postup při stavění malého stanu. Sice mu silně konkuruje naražený sud s pivem pod stolem, ke kterému byl tento stan později přivázán. Toto jsem zjistil až při největším zájmu o pivo, tak bych za to chtěl tady taky poděkovat mému bratrovi, protože to bylo příjemný zpestření narážení. Nic to ale nebylo proti postavení toho malého stanu. Byla to totiž jeho premiéra, a tak nikdo netušil, proč nám stále trčí tři vzpěry tak moc vysoko. Návrh, že je úhlovou bruskou musíme minimálně o 50 cm zkrátit, z nějakého důvodu neprošel. To jsem si ale myslel, že to byl můj nejlepší nápad hned po tom nestavět velký stan. Nakonec se opravdu ukázalo, že to mají soudruzi z čínské lidové republiky dobře vymyšleno, i když ten stan nevypadá s takto vysokou střechou jako poslední výkřik módy. Škoda, že jsem z toho stavění stanu nepořídil nějakou fotku, protože to kouření z hlav by určitě za nějakou stálo.


Fotografie ze zábavy opět v jiné sekci. Přesně tak, jak už jste zvyklí...

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Copyright © 2013 - 2018 Obec Dešov, webdesign: FormSoft s.r.o., administrace